LB* Designer's Playlist - Hudba pre pracovitých kreatívcov

Introduction
LB* Designer's Playlist - Hudba pre pracovitých kreatívcov

Štvrtok 19:00, štúdio Lighting Beetle, Gunduličova 4. Väčšina ľudí je už dávno doma, no z našej miestnosti sa do rytmov hip-hopových inštrumentálok a headbobových skladieb ozýva klikanie myší a ťukanie klávesnic. Napriek pokročilej hodine je u nás príjemný pracovný flow a vysoká produktivita.

Bol to práve ten deň kedy sme sa prvýkrát zamysleli, ako by znel ultimátny playlist pre kreatívca. Playlist vhodný pre všetkých workoholických grafických dizajnérov, UX analytikov, copywriterov a kohokoľvek, kto rád tvorí. Skrátka rytmické tóny vytvárajúce príjemnú atmosférou, ktoré zvyšujú sústredenosť a podporujú kreativitu.

Spustila sa diskusia v ktorej sme sa po chvíli zhodli, že by malo ísť o skladby bez spevu a lyrík, kde prevládajú pozvoľné beaty s vysamplovanými živými nástrojmi. Začali sme teda takýto playlist dávať dokopy, postupne pridávali a škrtali tracky a po niekoľkých týždňoch iterovania sme boli konečne spokojní.

Nosnými skladbami playlistu sú napríklad El Michels Affair a ich remix legendárneho C.R.E.A.M., alebo inštrumentálka s názvom 93 'Till Infinity od Souls of Mischief. Príjemný flow týchto songov nasledujú mnohé ďalšie s podobným štýlom.

Vypočujte si náš výsledok a pošlite nám do komentárov aj vaše obľúbené pracovné playlisty!


Na blogu spolupracovali Martin Vacho a Milan Tibenský.

Author

Martin Vacho

Lead visual designer in love with vectors and typography, who prefers form to function. He enjoys selecting music on Spotify. He likes filtered coffee and the distinctive taste of Scotch whiskey.

View Comments
Next Post

Dizajnujte efektívnejšie pomocou rapídneho prototypovania

Previous Post

Ako sme dizajnovali bankomat budúcnosti na prvom LB* hackathone